16 November, 2013

O WDZIĘCZNOŚCI SŁÓW KILKABardzo często nie doceniamy tego, co już posiadamy. Chcemy ciągle więcej i więcej. Lepiej, szybciej, teraz. Z ogromną pychą, że wszystko nam się należy. Ale czy kiedykolwiek poczuliście wdzięczność? 


Czy kiedykolwiek powiedzieliście DZIĘKUJĘ za to, co jest tu i teraz? To dość trudny temat, zwłaszcza, że częściej zastanawiamy się czego nam jeszcze brakuje, co chcemy jeszcze zdobyć, osiągnąć, co czasem pozornie uszczęśliwiłoby nas bardziej. I niestety niezwykle szybko zapominamy o tym, czego pragnęliśmy dosłownie przed chwilą i już to posiadamy. Nie doceniamy też szczególnie osób, które zawsze są obok nas, które nas kochają i wspierają w nierzadko szalonych pomysłach. Które choć czasem krzykną ze złości czy bezradności, to nigdy nas nie zostawią w potrzebie. Czy jesteście wdzięczni za to, co już macie? Czy kiedykolwiek zatrzymaliście się na chwilę i poczuliście dumę, że wszystko bądź większość tego, o czym marzyliście już stało się rzeczywistością?

Doceniajcie siebie i innych każdego dnia. Doceniajcie to, co już osiągnęliście. Warto co wieczór powiedzieć sobie w duchu „dziękuję”, bo choć czasem jest ciężko to bardzo często nie mamy na co narzekać.  

No comments: